Internet szczyt Cyfrowy ONZ IGF 2021

internet prędkość

internet prędkość

Cyfrowa siła Polski – bądź z nami na IGF 2021!

04.03.2021

Już w grudniu Katowice staną się centrum cyfrowego świata. To tam odbędzie się Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021. Ty też możesz mieć wpływ na to, o czym będziemy tam rozmawiać z gośćmi z całego świata.
Grafika wektorowa – sześć ekranów, na których widać uczestników wideokonferencji. Obok logo Szczytu Cyfrowego 2021 i tekst: Internet Governance Forum Poland, Internet United.

Od 6 do 10 grudnia 2021 roku całe międzynarodowe środowisko internetowe spotka się w stolicy Śląska i przez pięć dni będzie dyskutować o najważniejszych i najbardziej aktualnych tematach związanych z internetem. Hasło przewodnie Szczytu Cyfrowego 2021, którego będziemy gospodarzem, to Internet United, czyli wolny, niepodzielny, wspólny internet.

Pojedź z nami do Katowic!

W czwartek zorganizowaliśmy spotkanie informacyjne. Wzięło w nim udział ponad 150 osób z wielu instytucji, organizacji, ale i przedstawiciele biznesu. Rozmawialiśmy o aktywnościach, które moglibyśmy wspólnie zorganizować w ramach tzw. dnia „zero”, czyli 6 grudnia 2021 r.

– Dzień „zero” to wydarzenia poprzedzające IGF i idealne miejsce dla polskich partnerów. Jak będzie wyglądał? To zależy tylko od nas. Swój pomysł na zaangażowanie czy inicjatywy tego dnia może zgłosić każdy. Zachęcam polskie firmy, organizacje i instytucje, aby zgłaszały swoje pomysły. Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu może to być prawdziwie polski dzień na Szczycie Cyfrowym ONZ – powiedział podczas spotkania Krzysztof Szubert, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Europejskiej Polityki Cyfrowej i pełnomocnik Rzeczypospolitej Polskiej ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021.

Jest jeszcze nieco czasu na przemyślenie i zgłoszenie swoich pomysłów. Nabór wniosków rusza w połowie marca. Więcej szczegółów, jak i gdzie zgłosić inicjatywę, podamy wkrótce. Aplikacje będzie można składać do końca maja. W czerwcu ogłosimy, które zgłoszenia okazały się najbardziej interesujące i tym samym ich autorów zapraszamy do Katowic.

Tak jak wspominaliśmy – propozycje może zgłosić każdy. Organizacje pozarządowe, ośrodki akademickie, organizacje techniczne, firmy działające w branży IT, a w szczególności – na czym nam bardzo zależy – młode pokolenie.

Polska cyfrowa siła

Jako kraj goszczący (czyli gospodarz wydarzenia) do ogólnej agendy Szczytu Cyfrowego ONZ możemy dodać coś od siebie – zaproponować tematy dyskusji, czy warsztatów. Bardzo nam zależy, aby przy tej okazji goście z całego świata dowiedzieli się o tym, co my wiemy od dawna – Polacy są zdolni, kreatywni, świetnie radzą sobie z nowymi technologiami i są otwarci na cyfrowe wyzwania. Dlatego do prac nad przygotowaniem agendy Szczytu zapraszamy różne środowiska, m.in. organizacje biznesowe, non-profit, uczelnie, organizacje techniczne, samorządowe i inne.

– Rola i aktywny udział Polski w organizacji Szczytów Cyfrowych ONZ cały czas rośnie. W ubiegłym roku podczas wirtualnego IGF (Forum Zarządzania Internetem) wzięło udział ponad 50 przedstawicieli polskiego świata cyfrowego. Liczymy, że również w tym roku pokażemy cyfrową siłę Polski – powiedział Krzysztof Szubert.

Szczyt Cyfrowy ONZ (IGF – Forum Zarządzania Internetem) to międzynarodowa inicjatywa ONZ, której celem jest inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju internetu oraz o najbardziej aktualnych i palących zjawiskach związanych z jego funkcjonowaniem. Biorą w nim udział głowy państw z całego świata, przedstawiciele biznesu – w tym największych i najbardziej znanych firm internetowych z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego. Teoretycy i praktycy.

W tym roku spotykamy się w Katowicach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź naszą stronę internetową www.igf2021.pl
Materiały
Szczyt Cyfrowy ONZ 2021​_materiały informacyjne
Szczyt​_Cyfrowy​_ONZ​_2021​_materiały​_informacyjne.pdf 0.62MB
Wideo

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/badz-z-nami-na-igf-2021