Internet Szczyt cyfrowy ONZ w Polsce

internet prędkość

internet prędkość

Internet Szczyt cyfrowy ONZ w Polsce

Z międzynarodowym biznesem o IGF 2021

20.04.2021

Tegoroczny Szczyt Cyfrowy ONZ (IGF) odbędzie w Polsce. Na wtorkowym spotkaniu zaproszenie do Katowic dostali przedstawiciele Międzynarodowej Izby Handlowej (ICC), największej światowej organizacji handlowej.
Grafika wektorowa na szarym tle. Po lewej stronie logo IGF 2021z tekstem Internet Governance Forum Poland | Internet United. Z prawej strony kolorowa grafika przedstawiająca ludzi w trakcie spotkania online. Jedna osoba (mężczyzna) siedzi za biurkiem, przed laptopem. Dwie inne widoczne na ekranach przed mężczyzną.

Przygotowania do Szczytu Cyfrowego 2021 trwają. Od 6 do 10 grudnia w Katowicach pojawią się przedstawiciele państw z całego świata, środowiska naukowego, ale i zaangażowani w globalną dyskusję o rozwoju internetu przedstawiciele międzynarodowego biznesu.

Zapraszamy do Katowic

We wtorek Krzysztof Szubert, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. europejskiej polityki cyfrowej i pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021, w ramach inicjatywy Działania Biznesowe Wspierające Społeczeństwo Informacyjne (BASIS) spotkał się z przedstawicielami podmiotów zrzeszonych w Międzynarodowej Izbie Handlowej (International Chamber of Commerce – ICC).

ICC to obecnie największa światowa organizacja handlowa zrzeszająca ponad 6,5 miliona członków – przedsiębiorstw oraz stowarzyszeń – oraz siecią 3000 ekspertów w ponad 130 państwach.

– Transformacja cyfrowa w kontekście funkcjonowania w nowej rzeczywistości po zakończeniu pandemii COVID-19 to tylko jeden z tematów, o których planujemy dyskutować podczas Szczytu Cyfrowego. Hasło tegorocznego IGF 2021, czyli Internet United, stanowi dobry punkt wyjścia do globalnej dyskusji o przyszłości Internetu – powiedział podczas spotkania Krzysztof Szubert.

Pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021 zachęcał nie tylko do wizyty w Katowicach, ale i zaangażowania podmiotów z sektora biznesu w to ważne wydarzenie.

– Zachęcam Państwa do aktywnego uczestnictwa w Szczycie Cyfrowym ONZ – IGF 2021 w Polsce, w tym do zgłaszania do agendy wydarzenia propozycji sesji i innych aktywności – dodał Krzysztof Szubert.
Miej wpływ

W grudniu Polska stanie się stolicą światowej dyskusji o przyszłości internetu. Spodziewamy się, że do katowickiego Międzynarodowego Centrum Kongresowego przyjedzie kilka tysięcy gości z całego świata.

To, o czym będą rozmawiali uczestnicy IGF 2021 zależy także od Ciebie!

Każdy może skorzystać z niepowtarzalnej szansy i mieć swój udział w programie tegorocznego Szczytu Cyfrowego ONZ. Do 31 maja czekamy na propozycje tematów warsztatów, paneli, wydarzeń. Jesteśmy otwarci na pomysły. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Zachęcamy – podzielcie się z nami swoimi pomysłami!

Przede wszystkim zachęcamy do tego polskie firmy, organizacje i instytucje.

Dlaczego to takie ważne? Bardzo nam zależy, aby polskie inicjatywy były widoczne podczas IGF 2021. To bowiem okazja, by usłyszał o nich świat.

Więcej informacji o Szczycie Cyfrowym – IGF 2021 na https://www.gov.pl/igf2021

Szczyt Cyfrowy ONZ (IGF – Forum Zarządzania Internetem) to międzynarodowa inicjatywa Organizacji Narodów Zjednoczonych, której celem jest inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju internetu oraz o najbardziej aktualnych zjawiskach związanych z jego funkcjonowaniem.

W dyskusję włączają się m.in. przedstawiciele państw z całego świata, przedstawiciele biznesu – w tym największych i najbardziej znanych firm internetowych z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego.

6-10 grudnia 2021 roku – warto zapisać tę datę w kalendarzu. To właśnie wtedy w Katowicach odbędzie się Szczyt Cyfrowy ONZ, a Polska stanie się stolicą światowej dyskusji o przyszłości internetu. Spodziewamy się, że do Międzynarodowego Centrum Kongresowego przyjedzie kilka tysięcy gości z całego świata. Głos w debacie może jednak zabrać każdy. Bardzo na to liczymy!

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/z-miedzynarodowym-biznesem-o-igf-2021