Internet zielony czyli ekologia

internet prędkość

internet prędkość

Internet zielony czyli ekologia

Zielony internet – zapraszamy na webinar!

13.04.2021

Ważna informacja dla młodzieży: interesuje Cię internet? Jednocześnie zależy Ci na ochronie środowiska? Dobrze się składa! Weź udział w webinarze „3xG”. Widzimy się 22 kwietnia, ale zgłoś się już dziś! Zapraszamy!
Grafika wektorowa na szarym tle. Z prawej strony granatowy laptop, na ekranie którego widać młodą dziewczynę w słuchawkach biorącą udział w webinarze. Obok laptopa (z jego lewej strony) zielony wazon z kwiatkiem. Po prawej stronie grafiki logo IGF 2021 i tekst Internet Governace Forum Poland, Internet United.

Webinar to część przygotowań do Młodzieżowego Szczytu IGF. Ten z kolei to jedno z wydarzeń towarzyszących głównemu Szczytowi Cyfrowemu ONZ – Internet Governance Forum 2021 (Forum Zarządzania Internetem), który odbędzie się w Katowicach od 6 do 10 grudnia.
3 x Green

W ramach przygotowań do Młodzieżowego Szczytu IGF organizujemy cykl webinarów dla młodzieży z całego świata. Pierwszy z nich już 22 kwietnia o godz. 14.00.

– Temat pierwszego webinaru dotyczy kwestii, która w obecnych czasach nabrała istotnego znaczenia. Wielu zastanawia się, czy możemy zmieniać świat z domu? Już od ponad roku pozostajemy w domach z powodu pandemii COVID-19, stamtąd uczymy się i pracujemy. Warto więc zastanowić się jaki wpływ ma ten nowy, zdalny tryb życia na otaczające nas środowisko – mówi Emilia Zalewska, członkini Komitetu Sterującego IGF Młodych Polska (YIGF – Youth IGF).

IGF Młodych to inicjatywa stworzona w celu integracji i zaangażowania młodych ludzi w merytoryczną dyskusję na temat zarządzania internetem. W jej ramach młodzież z całego świata podejmuje różne działania na rzecz cyfrowego rozwoju.

– Do zaangażowania się w dyskusję zachęcamy każdego, kogo interesuje świat zarządzania internetem. Temat najbliższego webinaru to „3xG” – Green Internet, Green Tech, Green Generation. To interesujące młodych ludzi kwestie – dodaje Emilia Zalewska.
Zapraszamy!

W wideospotkaniu wezmą udział przedstawicie Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ), Komisji Europejskiej, członkowie YIGF z Polski, Niemiec i Ghany.

Zależy nam też na obecności młodych ludzi z całej Polski. Każdy będzie mógł zabrać głos, zadać pytanie.

Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy się zarejestrować wypełniając prosty internetowy formularz.

Spotkanie organizujemy wspólnie z ONZ, NASK i młodzieżą z Youth IGF Polska. Udział w webinarze jest bezpłatny.

PRZYPOMINAMY! Webinar „3xG” odbędzie się w przyszły czwartek – 22 kwietnia 2021 roku o godz. 14:00.

Zarejestruj się już dziś!

Chcesz zaangażować się w młodzieżowe działania na rzecz internetu? Więcej informacji znajdziesz na stronie IGF Młodych Polska.

Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021 w Polsce!

W dniach 6-10 grudnia 2021 r. Polska będzie gospodarzem Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021. Spotkamy się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Szczyt Cyfrowy ONZ (IGF – Forum Zarządzania Internetem) to międzynarodowa inicjatywa ONZ, której celem jest inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju internetu oraz o najbardziej aktualnych i palących zjawiskach związanych z jego funkcjonowaniem. Biorą w nim udział głowy państw z całego świata, przedstawiciele biznesu – w tym największych i najbardziej znanych firm internetowych z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego. Teoretycy i praktycy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź naszą stronę internetową www.igf2021.pl

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/zielony-internet–zapraszamy-na-webinar