Niebezpieczni w sieci konkurs ministerstwa cyfryzacji

speed testy
speed testy

Uwaga, organizacje pozarządowe! Kończcie narady i burzowania. Jeszcze tylko 12 dni czekamy na Wasze zgłoszenia do konkursu (Nie)Bezpieczni w sieci”. Zróbmy coś dobrego. Razem!

Obrazek, nad którym pracuje kilka osób (widoczne są cztery dłonie). W centrum duża zielona kłódka, nad nią symbol wi-fi. Obok napis: Weź udział w naszym konkursie! Czekamy do 22 marca. Napis podkreślony jest czarnymi i czerwonymi liniami. Jedna z dłoni pokazuje na nie palcem wskazującym. Inna dłoń od góry wskazuje napis markerem, trzecia oparta jest na obrazku obok napisu. Czwarta dłoń z markerem znajduje się po drugiej stronie kłódki przy napisie 100%. Obok niej stoi kubek z kawą
Cel jest prosty – wzrost świadomości Polaków na temat bezpieczeństwa w sieci. Nie chcemy straszyć. Chcemy edukować. Pokazywać zagrożenia, ale i wskazywać sposoby radzenia sobie z nimi. I co najważniejsze – chcemy to zrobić razem z Wami!

Konkurs pomysłów
Dlatego jeśli pracujecie w organizacji pozarządowej i od zawsze mieliście pomysł na kampanię medialną z prawdziwego zdarzenia, ale Wasza organizacja nie ma dostatecznych środków i odpowiedniego doświadczenia – nasz konkurs jest właśnie dla Was! Zrealizujemy Wasz pomysł, za który dodatkowo otrzymacie nagrodę pieniężną. A może realizowaliście już jakąś kampanię, która zasługuje na kolejną odsłonę? Jeśli tak, też możecie się do nas zgłosić!

Zgłoszone do konkursu kampanie mogą dotyczyć bardzo różnych aspektów tematyki bezpieczeństwa online.

Zależy nam na kreatywnych, innowacyjnych projektach. Najważniejsze, by prowadziły do wzrostu świadomości zagrożeń, które możemy spotkać w sieci. Swoje działania możecie kierować do rodziców, nauczycieli, a może seniorów lub przedsiębiorców? Wszystko zależy od Waszej pomysłowości. Możecie edukować o sextingu, a jeśli ten temat nie jest Wam bliski – pomysł na kampanię o ochronie danych osobowych też będzie ok.

Opcji jest wiele. Macie już obmyśloną ideę kampanii? W takim razie jedyne, co dzieli Was od udziału w naszym konkursie to wypełnienie prostego formularza, dostępnego na stronie www.gov.pl/niezagubdzieckawsieci/konkurs

Wideo

Jest o co walczyć!
– Bezpieczeństwo w sieci to temat, który dotyczy każdego z nas. Dlatego do wspólnego działania zapraszamy organizacje pozarządowe. Wierzymy w ich potencjał i chcemy z niego czerpać – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Pula nagród pieniężnych za pomysł wynosi 15 000 zł. Za to pula środków na realizację pomysłów na kampanie – to aż pół miliona złotych! Wysokość poszczególnych nagród zależy od liczby wyłonionych laureatów.

Więcej informacji na ten temat oraz wszystko inne, co powinniście wiedzieć przed zgłoszeniem się do konkursu, znajdziecie w jego regulaminie, który opublikowaliśmy na www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/konkurs

Macie pytania? Piszcie do nas na [email protected].

Organizatorem konkursu są Ministerstwo Cyfryzacji oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK. Patronat medialny nad naszą inicjatywą objęły portale ngo.pl oraz kampaniespoleczne.pl.

Konkurs przygotowaliśmy w ramach kampanii „e-Polak potrafi!”.

zrodlo: gov.pl