Nowa usługa Smart Car od T-Mobile

speed testy

speed testy

Nowa usługa Smart Car od T-Mobile – Inteligentny samochód dla każdego!
T-Mobile wprowadził właśnie do swojej oferty usługę Smart Car. Innowacyjny produkt pozwala m.in. na monitorowanie w czasie rzeczywistym parametrów pojazdu, kontroli jego lokalizacji i tempa poruszania się, a także zwiększenie bezpieczeństwa dzięki systemowi konfigurowalnych powiadomień.

Zagadki, dlaczego auto nie uruchamia się np. w czasie zimowych przymrozków czy „zgubienie samochodu” na parkingu w trakcie przedświątecznej gorączki i zakupów w centrach handlowych, to bolączki dobrze znane każdemu kierowcy. Bynajmniej jednak nie kończą się one wraz z zimą, a każdy właściciel samochodu wie, że niezdiagnozowane problemy bolą najbardziej. Zarówno dla zaawansowanych kierowców, jak i tych, którzy niespecjalnie garną się do budowania wiedzy o motoryzacji i nie pałają miłością do trzyliterowych skrótowców T-Mobile przygotował nową usługę.

Smart Car sprawi że nasze auto stanie się bardziej inteligentne: zdecydowanie łatwiej zrozumiemy co ma nam do powiedzenia, otrzymamy szereg przydatnych wskazówek, zostaniemy zaalarmowani, gdy zostanie przekroczona dozwolona prędkość lub opuszczona wyznaczona strefa. A to wierzchołek góry możliwości. Smart Car zaoferuje niemal każdemu funkcje dziś dostępne najczęściej jedynie w najnowocześniejszych i zarazem najdroższych, pojazdach i systemach.

Smart Car – bezpieczna i inteligentna podróż

Smart Car to rozwiązanie składające się z aplikacji mobilnej T-Mobile Tracker oraz dedykowanego urządzenia wyposażonego w kartę Micro SIM, podłączanego do gniazdka OBD-II (On Board Diagnostics, posiadają go wszystkie samochody wyprodukowane po 2001 r.). O precyzję lokalizacji dba wbudowany system GPS, a dzięki żyroskopom oprogramowanie rejestruje nawet niewielkie ruchy czy przechyły urządzenia. Tak zaprojektowane środowisko stanowi kompleksowe źródło kontroli, diagnostyki oraz podanej w przystępny sposób informacji dla właściciela pojazdu. Wśród jego najważniejszych możliwości należy wymienić:

 

prezentację aktualnej lokalizacji oraz historii przejazdów
wykres z kondycją akumulatora z powiadomieniem o zbliżaniu się do niskiego poziomu
informacje i alerty o niskim stanie paliwa
szerokie opcje diagnostyczne – prezentację rozkodowanych i czytelnie opisanych błędów DTC
alerty o przekroczeniu prędkości (przepisowej lub ustalonej w aplikacji)
GPS z zaawansowanymi funkcjami notyfikowania w tym o przekroczeniu granic wyznaczonej strefy lub
Natychmiastowa informacja o niebezpieczeństwie, stłuczce parkingowej, próbie holowania oraz wypięciu urządzenia

Urządzenie ma także wbudowany router WiFi, co zapewne okaże się nierzadko solidnym wsparciem podczas dłuższych podróży.

 

Aktywacja usługi i konfiguracja urządzenia jest wyjątkowo prosta i zajmuje niecały kwadrans. Wystarczy:

1) wyjąć urządzenie z pudełka i zainstalować aplikację na smartfonie,

2) zarejestrować się w usłudze,

3) sparować aplikację z modułem samochodowym,

4) urządzenie wpiąć do gniazdka OBD-II (On Board Diagnostics).

5) przeprowadzić krótką kalibrację GPS.

 

Po wykonaniu tych kilku kroków system jest gotowy do użycia.

Aplikacja T-Mobile Tracker jest dostępna zarówno dla systemu Android (https://play.google.com/store/apps/details?id=io.moj.mobile.android.motion.tmobile.pl) jak i iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/t-mobile-tracker/id1440350369?ls=1&mt=8).

 

25% rabatu do oferty dla pierwszych klientów

Z T-Mobile Smart Car będą mogli skorzystać zarówno nowi jak i obecni klienci Operatora z obu rynków: indywidualnego oraz prowadzących małe i średnie firmy. Cena za urządzenie wynosi 1 zł, regularny abonament miesięczny – 40 zł, co obejmuje koszty sprzętu, korzystania z aplikacji i 10 GB danych. Umowa podpisywana jest na 24 mce. Dodatkowo istnieje możliwość aktywowania usługi Supernet Video DVD (pozwalający na nielimitowany transfer w ramach najpopularniejszych serwisów video) w cenie 5 zł/mc.

Dla pierwszych zdecydowanych T-Mobile przygotował tez niespodziankę: cena abonamentu wynosić będzie 29,99 zł przez całość trwania umowy. Warunkiem jest zawiązanie kontraktu przed końcem marca 2019 roku.

 

Międzynarodowe doświadczenia w służbie polskim kierowcom

Platforma Smart Car to wynik współpracy T-Mobile Polska z firmą Mojio Inc. Kanadyjski start-up, którego jednym z inwestorów jest Deutsche Telekom, specjalizuje się w tworzeniu ekosystem łączącego świat samochodów z Internetem. Wcześniej rozwiązanie to zostało z sukcesem wprowadzone do Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Austrii i Czech. Korzysta z niego z satysfakcją dziesiątki tysięcy użytkowników.

 

Szczegółowe informacje na temat oferty będą dostępne na stronie http://www.t-mobile.pl/pl/oferta_specjalna/smart-car.

smartcar1.png

źródło: https://firma.t-mobile.pl/dla-mediow/aktualnosci/informacja-prasowa/2018/12/Nowa+us+uga+Smart+Car+od+T-Mobile+-+Inteligentny+samoch+d+dla+ka+dego.html