PLAY podpisał deklarację współpracy na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie

speed testy

speed testy

PLAY podpisał deklarację współpracy na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie

Doskonale wiemy jak ważne dla dzieci i ich rodziców jest odpowiednie wejście w świat internetu. Sieć daje mnóstwo możliwości, ale też i sporo zagrożeń zwłaszcza dla jej najmłodszych użytkowników. Dlatego też dzisiaj w Ministerstwie Cyfryzacji podpisaliśmy bardzo ważny dokument – deklarację współpracy na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.

To niezwykle istotne porozumienie w kwestii przyszłych działań. Dzięki niemu zadeklarowaliśmy pełną gotowość do współpracy w zakresie ochrony najmłodszych użytkowników internetu. Taka współpraca ma pozwolić na wypracowanie odpowiednich działań służącym ochronie dzieci i młodzieży przed szkodliwymi treściami oraz negatywnymi zjawiskami i zachowaniami w Internecie.

Sama ochrona najmłodszych to jednak za mało. W planach jest także kampania edukacyjno-informacyjna „Nie zagub dziecka w sieci” mająca na celu wzrost świadomości wśród rodziców.

A w ochronie zarówno dzieci jak i dorosłych może pomóc jedna z naszych usług – Ochrona Internetu. To szereg rozwiązań ułatwiających zachowanie bezpieczeństwa w sieci takich jak:

  • bezpieczne płatności
  • ochrona rodzicielska
  • bezpieczeństwo danych

Dlatego też od jutra rusza kampania w mediach społecznościowych, w której będziemy promować właśnie usługę Ochrona Internetu, której wypróbowanie jest przez pierwszy miesiąc bezpłatne.

Data publikacji: 1 września 2019 r.

źródło: https://biuroprasowe.play.pl/aktualnosci/470701/play-podpisal-deklaracje-wspolpracy-na-rzecz-bezpieczenstwa-dzieci-i-m