Sprawniejsze przenoszenie numeru do innego operatora GSM

speed testy
speed testy

Od 1 stycznia sprawniejsze przenoszenie numeru do innego operatora
31.12.2015

Sprawniejsze przenoszenie numeru do innego dostawcy usług telekomunikacyjnych to zmiana, jaką wprowadza opublikowane 30 grudnia Rozporządzenie Rady Ministrów.

Celem rozporządzenia jest zapewnienie sprawnego działania nowej funkcjonalności Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych (PLI CBD), która zapewnia wymianę informacji pomiędzy dostawcami usług w zakresie obsługi wniosków o przeniesienie numeru. Dodatkowo, podążając za zmianami technologicznymi rozporządzenie dostosowuje istniejące przepisy i wprowadza zmiany w dotychczasowych wymaganiach dotyczących bezpieczeństwa przekazywanych informacji.

PLI CBD jest systemem służącym do pozyskiwania informacji o lokalizacji abonenta wzywającego pomocy (pod numery alarmowe, w tym 112) oraz usprawniającym procesy związane z przenoszeniem numerów przy zmianie operatora.

Rozporządzenie w sprawie organizacji i funkcjonowania systemu gromadzącego i udostępniającego informacje i dane od przedsiębiorcy telekomunikacyjnego z dnia 28 grudnia (Dziennik Ustaw 2015, pozycja 2333) wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016 r.

źródło: gov.pl