Szybka sieć 5G dostępna dla użytkowników Plusha

speed testy

speed testy

Szybka sieć 5G dostępna dla użytkowników Plusha

Od 18 czerwca klienci abonamentowi Plusha będą mogli korzystać z pierwszej w Polsce komercyjnej szybkiej sieci 5G uruchomionej przez Plusa na częstotliwości 2,6 GHz TDD. Przez pierwsze miesiące dostęp do transmisji danych w 5G na warunkach promocyjnych otrzymują wszyscy użytkownicy ofert Plush Abonament i Plush Internet, którzy znajdują się w zasięgu 5G i posiadają odpowiedni smartfon lub router.
5G dla klientów Plusha

Do grona klientów pierwszej w Polsce komercyjnej sieci 5G – abonentów Plusa i Cyfrowego Polsatu dołączają użytkownicy Plusha. Klienci aktualnych ofert abonamentowych Plusha otrzymują promocyjnie możliwość korzystania z sieci najnowszej generacji, dzięki której będą mogli korzystać z szybkiego transferu danych. Maksymalna prędkość technologiczna sieci to 600 Mb/s. Dla użytkowników Plusha dostępne są także smartfony i routery obsługujące technologię 5G z wykorzystaniem częstotliwości 2,6 GHz, a ich portfolio jest sukcesywnie rozbudowywane.

Nowy wymiar mobilnej rozrywki

Wyższa szybkość transmisji danych, lepsza stabilność połączenia oraz dużo większa pojemność sieci w 5G zapewniają jeszcze większy komfort korzystania z dużych pakietów internetowych w Plushu. Fani gier z pewnością docenią szybkość pobierania nowych produkcji na smartfon czy komputer, choć dzięki rozwojowi chmurowych platform gamingowych wkrótce przestanie być to konieczne. Sieć 5G pozwoli na płynne strumieniowanie gier w wysokiej jakości, umożliwiając granie bez konieczności pobierania gier na urządzenie. To rozwiązanie zapewni również dostęp do najnowszych tytułów z wysokimi wymaganiami sprzętowymi na starszych urządzeniach oraz przyspieszy rozwój gier opartych o technologie VR i AR. Sieć 5G przełoży się również na większą dostępność i jakość treści wideo. Miłośnicy filmów i seriali z pewnością zauważą krótki czas pobierania filmu w wysokiej rozdzielczości czy pełnego sezonu nowego serialu. Fani sportu zyskają dostęp do wydarzeń sportowych odbywających się na drugim końcu świata w rozdzielczości 4K, a nawet 8K z możliwością wyboru obrazu z wielu kamer. Z kolei wszyscy, którzy nie mogą obejść się bez kontaktu ze znajomymi, docenią błyskawiczne grupowe rozmowy wideo w wysokiej jakości.

Nie tylko szybkie 5G

Poza dostępem do szybkiej sieci 5G, Plush oferuje także dużą elastyczność oferty, szczególnie ważną w trudnym czasie trwającej epidemii. Klienci Plusha wybierając umowę na czas nieokreślony, nie muszą martwić się o długoterminowe zobowiązania. Mogą też skorzystać z wakacji od abonamentu. W każdym z abonamentów użytkownicy otrzymują pakiety internetu (w Plush Internet nawet 120 GB/mies. w ramach programu stażowego), a w abonamencie głosowym także nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y. Dodatkowo w Plush Abonament transfer danych w ramach Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsAppa nie pomniejsza podstawowego pakietu internetowego, a użytkownicy otrzymują również co miesiąc dodatkowe 10 GB do wykorzystania w serwisie YouTube i TikTok.
Kolejne kroki na drodze technologicznej rewolucji

Umożliwienie abonentom Plusha korzystania z sieci najnowszej generacji to kolejny krok w stronę jak najszerszego upowszechnienia technologii 5G. W zasięgu pierwszej w Polsce szybkiej sieci 5G znajduje się obecnie 900 tys. osób. Jednocześnie trwają już prace nad budową 5G w kolejnych miejscach. W ramach drugiej fazy wdrażania 5G, realizowana jest instalacja ponad 600 nadajników zlokalizowanych w Warszawie i okolicznych miejscowościach, obejmujących zasięgiem ponad 2 mln osób. Znaczna część stacji powstanie do końca tego roku, a koniec drugiej fazy wdrażania sieci najnowszej generacji planowany jest na pierwsze miesiące 2021 r. Tym samym już w przyszłym roku z 5G będą mogły korzystać ponad 3 miliony osób. Planowana jest także rozbudowa sieci 5G na innych częstotliwościach oraz wprowadzenie dodatkowych technologii, które wpłyną na poprawę parametrów 5G i w jeszcze większym stopniu podniosą jakość usług mobilnych.

źródło: https://www.plus.pl/news/art-8425-szybka-siec-5g-dostepna-dla-uzytkownikow-plusha