Zabawa sylwestrowa z internetem !

speed testy

speed testy

Sylwester z… internetem!

31.12.2020

Sylwester w domu? To może być jeden z najlepszych dni tego roku! W sieci znajdziecie mnóstwo koncertów, filmów czy kabaretów, dzięki którym czas do północy (i po niej) minie Wam szybko i przyjemnie.
Grafika wektorowa – na środku napis jasno błekitno-zielony napis 2021. Wokół niego 8 osób, w różnych pozycjach (siedzą na napisie, wdrapują się na niego, przestawiają), wokół elementy symbolizujące internet (emotikony, chmurki wiadomości, itp.).

Plan na dziś jest taki: zostajemy w domu, przygotowujemy przekąski, włączamy internet i bawimy się! Jak? Przede wszystkim bezpiecznie i.. online.

Tłum znajomych… na ekranie

Ten rok był inny niż do tej pory. Tegoroczny Sylwester też będzie inny, co wcale nie oznacza, że gorszy. Dzięki internetowi możecie spędzić go z każdym z kim chcielibyście się dzisiaj zobaczyć. W sieci znajdziecie też mnóstwo rozrywek, dzięki którym czas do (i po) północy minie w mgnieniu oka. Oto tylko kilka propozycji.

Pierwszy krok – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, zainstalujcie sobie jeden z bezpłatnych programów do wideorozmów. Wybór jest naprawdę spory. Możecie też skorzystać z komunikatorów internetowych. W kolejnym kroku skrzyknijcie się tam ze znajomymi na wyznaczoną godzinę i zaczynamy!

Dzięki internetowi, niezależnie od tego gdzie kto z Was będziecie, możecie rozmawiać wszyscy razem, tańczyć do tych samych piosenek, a o północy wspólnie wypić lampkę szampana i złożyć sobie noworoczne życzenia. Oczywiście wszystko bezpiecznie – online.

Wolicie bardziej kameralne spotkania? Sylwester w gronie domowników również nie musi być nudny. W sieci można znaleźć mnóstwo bezpłatnie (i legalnie!) udostępnionych filmów lub programów rozrywkowych, które umilą Wam ostatnie godziny 2020 roku.

Zasiądźcie wspólnie przed laptopem lub telewizorem i wybierzcie coś dla całej rodziny. Może program kabaretowy albo maraton ulubionych filmów? Opcji jest wiele. Nie zapomnijcie o północy zrobić małej przerwy na życzenia!

Premiery online

Takie rozrywki Was nie przekonują? To co powiecie na wizytę w… teatrze? Ze względu na zamknięcie teatrów wiele spektakli przeniosło się do świata online.

Nie inaczej będzie w Sylwestra – aby obejrzeć sztukę czy wysłuchać premierowego koncertu wystarczy włączyć komputer lub smartfona. Wiele sztuk i koncertów będzie dziś dostępna za darmo i bez biletu.

Wejdźcie na stronę www swojej ulubionej placówki kulturalnej i sprawdźcie, czy oferuje takie rozwiązanie. Ubierzcie się elegancko, zgaście światło w pokoju – dzięki temu będziecie się czuli niemal tak samo, jak na widowni!

Ten Sylwester, tak jak święta i wiele innych aktywności w tym roku, będzie inny. Wcale jednak nie musi być gorszy. Zadbajmy o swoje i innych bezpieczeństwo i spędźmy tę noc w domu, bawiąc się nawet do białego rana, jednak przy rozrywce zapewnionej dzięki dostępowi do świata online!

Wszystkiego dobrego (nie tylko internetowego) w Nowym 2021 roku! Dużo zdrowia! #ePolakpotrafi

Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizujemy we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/sylwester-z-internetem