Federacja chmur obliczeniowych nowy termin spotkania

speed testy

speed testy

Federacja chmur obliczeniowych nowy termin spotkania

20.08.2020

Miało być jutro, będzie w przyszły piątek – z uwagi na duże zainteresowanie zmieniliśmy termin spotkania na temat federacyjnych chmur obliczeniowych. Przedłużyliśmy też termin zgłoszeń.
Grafika – błękitna chmura na granatowym tle, po bokach linie symbolizujące połączenia, w tle cyfry 0 i 1 symbolizujące kod.

Z góry przepraszamy za ewentualne komplikacje związane ze zmianą terminu. Zależy nam, aby możliwie najwięcej osób wzięło w nim udział, stąd taka decyzja. Zmienił się termin, ale nie zmieniła się formuła. Spotykamy się online – w przyszły piątek (28 sierpnia) o godz. 11.30.

O chmurach

Spotkanie organizujemy wychodząc naprzeciw planom Komisji Europejskiej dot. Europejskiej Federacji Chmur i Przestrzeni Danych, która ma zająć się m.in. wspólnym europejskim rynkiem usług chmury obliczeniowej i współpracą europejskich dostawców usług chmurowych.

Znamy już jego dokładną agendę. Oto ona:

Panel I – Wymiar krajowy federacji chmur. Doświadczenie polskiej administracji z rynkiem usług chmurowych (Tomasz Marcinek)
Panel II – Wymiar europejski federacji chmur. Europejska strategia w zakresie danych – federacja chmur (Justyna Romanowska)
Panel II – Wymiar europejski federacji chmur. GAIA-X (Katarzyna Prusak-Górniak)
Panel III – Wymiar cyberbezpieczeństwa federacji chmur. Krajowy System Cyberbezpieczeństwa (Robert Kośla)
Panel III – Wymiar cyberbezpieczeństwa federacji chmur. Standardy Cyberbezpieczeństwa Chmur Obliczeniowych (Robert Kośla)

Przewidzieliśmy również czas na dyskusję. Zależy nam, aby w trakcie spotkania wymienić poglądy i informacje z przedstawicielami firm, które już teraz – na terenie Polski – oferują usługi chmurowe obejmujące:

masowe gromadzenie danych,
przetwarzania dużych zestawów danych (Big Data),
wykorzystanie edge computingu,
zautomatyzowane modele analityczne,
wykorzystanie uczenia maszynowego.

Zapraszamy!

Do uczestnictwa szczególnie zapraszamy też przedsiębiorstwa z większościowym udziałem kapitału krajowego i doświadczające barier w dostępie do organizacji branżowych lub stowarzyszeń działających na poziomie Unii Europejskiej. Chcemy pomóc!

Głównym tematem spotkania będą przede wszystkim ramy współpracy administracji publicznej i firm przy tworzeniu nowych modeli biznesowych i platform usługowych wykorzystujących przetwarzanie w chmurach obliczeniowych.

Jeśli chcecie wziąć udział w spotkaniu – wyślijcie zgłoszenie na [email protected].

WAŻNE! Przedłużyliśmy termin przesyłania zgłoszeń. Czekamy na nie do 25 sierpnia (wtorek).

Po wysłaniu zgłoszenia dostaniecie szczegółowe informacje na temat jego przebiegu i platformy, na której się odbędzie.

Zapraszamy!

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/federacja-chmur-obliczeniowych–nowy-termin-spotkania