Internet CEE digital summit Warsaw

internet prędkość

internet prędkość

Internet: CEE digital summit Warsaw

Dostrzegamy potrzebę prowadzenia aktywnego dialogu o przyszłej wizji świata w obliczu rozwoju nowoczesnych technologii – powiedział minister Adam Andruszkiewicz inaugurując tegoroczny szczyt CEE Digital Summit Warsaw.

Minister Adam Andruszkiewicz podczas wystąpienia, za nim ekran z jego imieniem i nazwiskiem, przed nim – uczestnicy Szczytu.

CEE Digital Summit 2021 to inicjatywa Związku Cyfrowa Polska, realizowana w ramach koalicji organizacji sektora cyfrowego i nowych technologii z krajów Trójmorza (CEE Digital Coalition). W spotkaniu, które odbywa się w Warszawie w dniach 7-8 października, biorą udział przedstawiciele krajowych organizacji branżowych z Bułgarii, Czech, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Węgier, a także Białorusi i Ukrainy.

Szybki rozwój

Spotkanie zainaugurował minister Adam Andruszkiewicz – sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, który odczytał list premiera Mateusza Morawieckiego.

Szef rządu w liście skierowanym do uczestników spotkania zaznaczył, że „(…) zmiany związane z wdrażaniem technologii cyfrowych dotyczą dziś wszystkich dziedzin życia. Ich efektywne zastosowanie to warunek konieczny rozwoju sektora prywatnego i publicznego, a co za tym idzie – rozwoju społeczeństwa i gospodarki”.

– Kilkanaście miesięcy pandemii COVID-19 bez wątpienia przyspieszyło procesy związane z cyfryzacją gospodarek państw na całym świecie i pokazało, że jako europejski region powinniśmy podjąć próbę odpowiedzi na wyzwania współczesności związane z postępem technologicznym. Dostrzegamy potrzebę prowadzenia aktywnego dialogu o przyszłej wizji świata w obliczu rozwoju nowoczesnych technologii – dodał premier w liście odczytanym przez ministra Adama Andruszkiewicza.

Cyfrowe Trójmorze

W trakcie dwudniowego szczytu CEE Digital Summit 2021 goście rozmawiać będą o zagadnieniach cyfryzacji gospodarki Europy Środkowo – Wschodniej. Uczestnicy wydarzenia będą także debatować o znaczeniu procesu jakim jest cyfryzacja gospodarki oraz tym jak wpływa on na rozwój regionu.

Postęp technologiczny, Internet Rzeczy, sztuczna inteligencja oraz Przemysł 4.0, budowanie w regionie silnej branży, która zapewni bezpieczeństwo w wymiarze cyfrowym – to niektóre z tematów poruszanych w trakcie wydarzenia. W oparciu o dobre praktyki i doświadczenia firm z regionu Trójmorza podjęty zostanie także temat cyfrowej transformacji biznesu.

Wizją koalicji CEE Digital Coalition jest zapewnienie wzrostu kompetencji cyfrowych, inwestycje w zaawansowane technologie oraz zapewnienie dostępu do internetu i usług cyfrowych wszystkim obywatelom – tak, aby uniknąć cyfrowego wykluczenia. Spotkanie wychodzi naprzeciw trendom i zagadnieniom obecnie ważnym, skupiając się na zapewnieniu wsparcia start-upom, zabiegając o jednolite i przejrzyste środowisko prawne oraz angażując się w rozwój sieci piątej generacji.

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/cee-digital-summit-warsaw-2021