Internet cyfrowi wolontariusze

internet prędkość

internet prędkość

Internet cyfrowi wolontariusze

Cyfrowi Wolontariusze nadal pomagają – Seniorze, zgłoś się już dziś!

08.04.2021

– Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów, a wraz z nim misja Cyfrowych Wolontariuszy, został przedłużony do końca tego roku. Pandemia pokazała niesamowitą solidarność międzypokoleniową, która jest kontynuowana i z pewnością zostanie z nami na lata – mówi Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.
Dwoje uśmiechniętych starszych osób siedzi na kanapie, patrzą w laptopa. Mężczyzna obejmuje kobietę ramieniem.

Cyfrowy Wolontariusz to inicjatywa będąca częścią Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Idea jest prosta i bardzo potrzebna: młodzi ludzie – wolontariusze pomagają seniorom w poznaniu i korzystaniu z cyfrowego świata.

Cyfrowa, ale realna pomoc

Seniorzy mogą liczyć m.in. na pomoc w załatwieniu – bez wychodzenia z domu – wielu spraw urzędowych. Cyfrowi Wolontariusze najczęściej pomagają w założeniu i korzystaniu z profilu zaufanego czy Internetowego Konta Pacjenta, rejestracji na szczepienia, korzystania ze skrzynki mailowej czy pobrania i korzystania z narzędzi do wideokonferencji – aby np. spotkać się online ze swoją rodziną.

Do tej pory udało się pomóc kilkuset seniorom, którzy zgłosili taką potrzebę. Inicjatywa to wyraz dużego zaangażowania młodych osób, często przynależących do organizacji pozarządowych, którzy chcą nieść pomoc starszym.

Cyfrowi Wolontariusze podkreślają, że nawiązane więzi z seniorami są dla nich wyróżnieniem i cieszą się, że w ten sposób mogą okazać solidarność międzypokoleniową.
Zgłoś się!

Przypominamy, że każdy kto chciałby zostać Cyfrowym Wolontariuszem może jeszcze się zgłosić. Wystarczy wejść na stronę www.wspierajseniora.pl i klikając w zakładkę „Cyfrowy Wolontariusz” wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy.

Wszystkie zgłoszone osoby otrzymują zaproszenia na kompleksowe szkolenie online z zakresu pomocy cyfrowej seniorom (z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa).

Zachęcamy także seniorów, którzy potrzebują takiej pomocy, do zgłaszania swoich potrzeb w tym zakresie. Wystarczy zadzwonić pod numer: 22 505 11 11.

Podczas połączenia ważne, by poinformować o chęci uzyskania pomocy od Cyfrowego Wolontariusza.

– Żaden senior nie zostanie bez pomocy. Nasi przeszkoleni Cyfrowi Wolontariusze z pewnością pomogą – podkreśla minister Adam Andruszkiewicz.

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/cyfrowi-wolontariusze-nadal-pomagaja