Internet dzień bez samochodu aplikacja mobywatel

internet prędkość

internet prędkość

Internet: dzień bez samochodu aplikacja mobywatel

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!
Kobieta w maseczce, jadąca miejskim autobusem, w dłoni trzyma smartfona.

Internet daje nam niemal nieograniczone możliwości – nie tylko w zakresie komunikacji, rozrywki, czy edukacji, ale także – formalności. E-administracja jest na to najlepszym dowodem.

Urząd w autobusie

Internet to doskonała alternatywa dla urzędowego okienka. Jeśli z dnia na dzień przekładasz załatwienie czegoś właśnie dlatego, że nie masz czasu na stanie w kolejce – już nie musisz tego robić.

Większość spraw urzędowych możesz załatwić nawet w drodze do pracy. W ten sposób, dobrze wykorzystasz czas, który zyskujesz jako pasażer. Co więcej – zanim się obejrzysz, dojedziesz do celu!

Jedyne czego potrzebujesz to urządzenie z dostępem do internetu i profil zaufany (PZ), który służy do potwierdzania tożsamości w kontaktach z administracją publiczną.

Nie słyszeliście, albo – jeszcze nie korzystacie? Sprawdźcie jak założyć PZ – to proste, bezpieczne i bardzo przydatne rozwiązanie.

Profil zaufany jest kluczem do e-usług, a ich liczba stale rośnie. Podobnie jak liczba Polaków, którzy korzystają z e-administracji, bo już przekonali się, jak bardzo ułatwia codzienne życie. Wystarczy wspomnieć, że tylko w wakacje ponad 900 tysięcy Polaków założyło profil zaufany, a od początku tego roku już ponad 3,8 miliona osób!

Dokumenty w telefonie

Nie dość, że to Dzień Bez Samochodu, to jeszcze zdarzyło Ci się dziś zapomnieć dokumentów? Obawiasz się, że bez dowodu osobistego w kieszeni nie będziesz w stanie potwierdzić swojej tożsamości, np. podczas kontroli biletów? Spokojnie. Od tego jest nasza aplikacja mObywatel.

– To nic innego, jak cyfrowy portfel na dokumenty, w którym znajdziemy m.in. odwierciedlenie danych z dowodu osobistego i dowodu rejestracyjnego, mPrawa Jazdy, ale także e-recepty czy Unijny Certyfikat COVID – mówi minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.

Aplikację mObywatel można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play lub App Store. Do jej uruchomienia niezbędny jest profil zaufany – to kolejny powód, dla którego warto go mieć.

mObywatel to także coś dla uczniów – można w niej znaleźć mLegitymację szkolną i mLegitymację studencką, a te jak wiemy – również lubią czasem zostać w domu!

Na spokojnie

A może w trakcie podróży autobusem albo pociągiem do pracy czy na uczelnię, chcesz po prostu odpocząć, albo zrobić coś dla przyjemności? Poczytać, obejrzeć odcinek ulubionego serialu, zapoznać się z ofertą kulturalną Twojego miasta na najbliższy weekend, zaplanować kolejny urlop lub porozmawiać na komunikatorze z kimś bliskim?

Tak też możesz wykorzystać ten czas – w roli kierowcy nie byłoby to możliwe.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was nie tylko do tego, żeby obchodzić Dzień Bez Samochodu, ale również do tego, że internet to wiele możliwości – również w komunikacji miejskiej ?

Korzystajcie! #ePolakpotrafi!

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/dzien-bez-samochodu-ale-z