Internet erecepta w aplikacji mObywatel

internet prędkość

internet prędkość

Internet erecepta w aplikacji mObywatel

Aplikację mObywatel posiada już ponad 7,5 miliona Polaków. A ile osób wykorzystuje ją do zrealizowania wystawionych prze lekarza recept? Każdy, kto zainstalował ją w swoim telefonie ma taką możliwość. Przy jej pomocy możemy pobrać, przeglądać i zrealizować wystawione recepty przez naszego lekarza.

Erecepta w Twoim telefonie

Od stycznia 2020 r. lekarze wystawiają pacjentom głównie elektroniczne recepty. Dzięki bezpłatnej aplikacji mObywatel można je przechowywać w swoim telefonie. Ponadto oprócz własnych recept, możemy też realizować recepty naszych dzieci oraz innych osób, od których otrzymamy pełnomocnictwo. Po kliknięciu w receptę aplikacja wyświetla jej szczegółowe dane, w tym status i informacje o lekach.

Jak zaznaczył minister Adam Andruszkiewicz „ E-recepta w aplikacji mObywatel to czytelność, większe bezpieczeństwo oraz wygoda. Wystarczy w aptece na swoim telefonie wyświetlić moduł e-recepta i pokazać farmaceucie wygenerowany przez nią kod QR. Bez podawania jakichkolwiek informacji. Jest to bardzo wygodny i praktyczny sposób.”

  • E-recepta w telefonie

Ile razy zdarzyło nam się, że podczas realizacji recepty w aptece nie zabraliśmy z domu numer PESEL naszych dzieci, aby wykupić potrzebne leki z recepty, lub sąsiadka prosiła nas o realizację recepty w jej imieniu, ale podała tylko kod recepty, a o numerze PESEL zapomniała? Dzięki funkcji e-recepty w aplikacji mObywatel możemy zapomnieć o tych problemach. Wystarczy okazać kod QR na ekranie naszego telefonu. Jest to dużo wygodniejsze! Już dziś zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

Jak zrealizować receptę korzystając z aplikacji mObywatel?

Po pierwsze ściągnij na swój telefon i zainstaluj aplikację mObywatel. Znajdziesz ją – w zależności od tego z jakiego telefonu korzystasz – w sklepach Google Play lub App Store. Jest oficjalna i bezpieczna i bezpłatna
Uruchom aplikację mObywatel.
Zaloguj się.
Wybierz kafelek eRecepta.
Wybierz eReceptę, którą chcesz zrealizować.
Na ekranie wyświetlony zostanie kod QR eRecepty.
Okaż go farmaceucie do zeskanowania.

Gotowe! Szybko, sprawnie i bez podawania jakichkolwiek danych recepta została zrealizowana.

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/erecepta-w-aplikacji-mobywatel–jak-z-niej-korzystac