Internet Polska cyfrowe centrum świata

internet prędkość

internet prędkość

Internet: Polska cyfrowe centrum świata

Najważniejsze cyfrowe wydarzenie tego roku odbędzie się w Polsce! 6 grudnia w Katowicach rusza Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021.
Krzysztof Szubert podczas konferencji prasowej w Katowicach, stoi przed mikrofonem, za nim prezydent Katowic.

Do Polski przyjadą sekretarz generalny ONZ – António Guterres, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej – Margrethe Vestager, kilkudziesięciu ministrów cyfryzacji z różnych zakątków świata, przedstawiciele biznesu z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego. To na tym wydarzeniu zapadną najważniejsze decyzje dotyczące przyszłości internetu.

Ważne wydarzenie

Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021 odbędzie się od 6 do 10 grudnia 2021 r. w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym (Plac Sławika i Antalla 1). Za jego organizację odpowiada Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

We wtorek w Katowicach odbyła się konferencja prasowa na temat tego wydarzenia. Wzięli w niej udział: Jarosław Wieczorek – wojewoda śląski, Beata Białowąs – członek zarządu województwa śląskiego, Mariusz Skiba – wiceprezydent Katowic, Marcin Stolarz – prezes zarządu PTWP Event Center oraz Krzysztof Szubert – pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ IGF 2021

– Czeka nas największe wydarzenie świata cyfrowego, o organizację którego Polska starała się przez kilka ostatnich lat – powiedział Krzysztof Szubert, pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ IGF 2021 oraz pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Europejskiej Polityki Cyfrowej. – W grudniu w Katowicach z gośćmi z całego świata porozmawiamy o transformacji cyfrowej, rozwoju gospodarek, regulacjach, kierunkach, nabywaniu kompetencji, nowych zawodach i technologiach – dodał.

Szczyt Cyfrowy – IGF 2021 to pięć dni ważnych dyskusji i ciekawych wydarzeń. Poruszane tematy dotyczyć będą nie tylko spraw europejskich, ale i światowych. Spotkanie umożliwi dyskusję na równych prawach, różnym grupom interesariuszy świata cyfrowego: biznesowi, administracji, światu nauki, organizacjom pozarządowych i organizacjom technologicznym.

Hasło tegorocznego Szczytu Cyfrowego to Internet United, czyli otwarty, wolny i niepodzielony internet, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami. W tym roku IGF odbędzie się po raz 16.
Sprawdź program

Znamy już wstępny program fazy głównej Szczytu Cyfrowego (7-10 grudnia) oraz tzw. „dnia zero” (6 grudnia). Łącznie to ponad 300 różnych aktywności, a wśród nich warsztaty, otwarte fora dyskusyjne, sesje grupowe i sesje networkingowe. To także sesje wysokiego szczebla z udziałem przedstawicieli państw i organizacji międzynarodowych, a także sesja parlamentarna.

W programie Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021 znajdują się też warsztaty zaproponowane przez osoby ze wszystkich stron świata. Swój pomysł mógł zgłosić każdy. ONZ wybrało 83 warsztaty, które odbędą się w trakcie tegorocznego IGF. Dotyczą m.in. ochrony dzieci w internecie, zrównoważonej konsumpcji w ramach e-commerce, cyfrowych praw i obowiązków, czy wolności słowa w internecie. Sprawdź pełną listę warsztatów.

Agenda jest na bieżąco aktualizowana – sprawdź.

Zapraszamy młodych

– Chcemy, aby tegoroczny Szczyt Cyfrowy był ważnym wydarzeniem dla młodych ludzi z całego świata, którzy w znacznej mierze tworzą globalne środowisko internetowe. Dlatego jednym z wydarzeń towarzyszących IGF 2021 będzie Młodzieżowy Szczyt IGF (Youth IGF) – mówi Krzysztof Szubert.

IGF 2021 tak naprawdę nie skończy się 10 grudnia. Od 10 do 12 grudnia odbędzie się – także na Śląsku – tzw. IGF After Party, czyli weekend pełen innowacyjnych dyskusji i ciekawych aktywności dla młodych programistów z całego świata.

W Szczycie Cyfrowym może wziąć udział każdy. Wystarczy się zarejestrować. Zrób to już dziś – sprawdź szczegóły.

Do zobaczenia w Katowicach! Mamy nadzieję, że to będzie okazja do wyjątkowo ciekawych dyskusji i dobrych decyzji. Czekamy na Was!

Więcej informacji na https://www.gov.pl/igf2021

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/polska–cyfrowe-centrum-swiata-katowice–centrum-swiatowej-dyskusji-o-przyszlosci-internetu