Internet szczyt cyfrowy ONZ 2021

internet prędkość

internet prędkość

Szczyt Cyfrowy ONZ 2021 – zróbmy to razem!

15.03.2021

Dokładnie za 266 dni Polska stanie się światową stolicą dyskusji o przyszłości internetu. Także Ty możesz mieć wpływ na program 16. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021. Rusza nabór aplikacji na dzień „zero”. O czym będziemy rozmawiać? To zależy także od Ciebie!
Grafika wektorowa – szare tło, mężczyzna lecący balonem, patrzy przez lunetę (balon w kształcie żółtej żarówki, symbolizującej pomysły). Z lewej Strony logo IGF 2021.

Raz w roku, kilka tysięcy gości z różnych stron świata spotyka się, by rozmawiać o przyszłości internetu. W tym roku, dokładnie w dniach 6-10 grudnia, dyskusja odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Możesz mieć wpływ!

O czym będziemy rozmawiać podczas Szczytu Cyfrowego ONZ? To zależy także od Was! Macie niepowtarzalną okazję, by stworzyć z nami program i zaproponować wydarzenia w ramach tzw. „dnia zero”, czyli 6 grudnia 2021

Możecie zgłosić propozycje sesji, warsztatów czy paneli – jesteśmy otwarci na wszystkie pomysły. Na zgłoszenia czekamy do 31 maja. Formularz zgłoszeniowy znajdziesz poniżej.

Wasze pomysły i zgłoszenia mogą dotyczyć wielu „internetowych” tematów – i tych od lat obecnych w globalnej dyskusji, i tych najnowszych. To może być np. przetwarzanie danych, smartcity, gospodarka cyfrowa, ale i dostępność, cyberbezpieczeństwo czy prawa człowieka w sieci. Liczymy na Waszą kreatywność.

Kto może zgłosić propozycje? Każdy!

Do zgłaszania propozycji namawiamy organizacje pozarządowe, środowisko naukowe, organizacje techniczne, firmy działające w branży IT, a w szczególności młode kreatywne pokolenie. Wystarczy pomysł.

Bardzo nam zależy, by Polacy mocno zaangażowali się przygotowanie programu i przebiegu grudniowego Szczytu. Warto pochwalić się przed światem polską otwartością na cyfrowe wyzwania.

Widzimy się w Polsce!

Szczyt Cyfrowy IGF 2021 (Internet Governance Forum) to międzynarodowa inicjatywa Organizacji Narodów Zjednoczonych, której celem jest inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju Internetu oraz o najbardziej aktualnych i palących zjawiskach związanych z jego funkcjonowaniem.

Hasło tegorocznego Szczytu Cyfrowego to „Internet United”, czyli otwarty, wolny i niepodzielony internet, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami.

Już teraz wypełnij formularz i odeślij go na adres [email protected]

WAŻNE! Na zgłoszenia czekamy do 31 maja.

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/szczyt-cyfrowy-onz-2021–zrobmy-to-razem