Internet T-Mobile ma największy zasięg światłowodu w Polsce ?

internet prędkość

internet prędkość

Internet: T-Mobile ma największy zasięg światłowodu w Polsce ?

Dzięki umowie ze Światłowód Inwestycje T‑Mobile zyskał dostęp do 730 000 gospodarstw domowych w budynkach jedno- i wielorodzinnych, zwiększając zasięg usług do 4,7 mln gospodarstw w Polsce.

Współpraca ze Światłowód Inwestycje to element długofalowej strategii, w ramach której stale poszerzamy zasięg świadczenia usług konwergentnych i oferujemy klientom dokładnie takie usługi, jakich potrzebują i oczekują, niezależnie od wybranej przez nich technologii stacjonarnej lub mobilnej – powiedział Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T‑Mobile Polska. Dzięki nowej umowie będziemy docierać do 4,7 mln odbiorców, co oznacza że dysponujemy już drugim największym zasięgiem usług światłowodowych w kraju. W kolejnych latach, wraz z rozbudową sieci Światłowód Inwestycje, zasięg ten zwiększy do ponad 6 milionów gospodarstw domowych.

To dla nas ważny moment, ponieważ 4 miesiące po rozpoczęciu działalności operacyjnej, sfinalizowaliśmy rozmowy i podpisaliśmy umowę z kluczowym partnerem. T‑Mobile to nasz strategiczny klient, a zarazem stabilny, doświadczony operator, który zdecydował się nam zaufać. Już teraz pracujemy nad rozbudową zasięgu naszej sieci, dzięki czemu szybki, światłowodowy internet stanie się bardziej dostępny, a użytkownik zyska możliwość wyboru najlepszej oferty. Ten krok wpisuje się w naszą misję docierania do obszarów trudnych inwestycyjnie, a przez to wykluczonych cyfrowo. Zapraszamy do współpracy kolejnych operatorów – powiedziała Magdalena Russyan, członek Zarządu ds. operacyjnych w Światłowód Inwestycje.

Światłowód Inwestycje to największy ogólnokrajowy niezależny, wyłącznie hurtowy i otwarty operator sieci światłowodowej w standardzie FTTH, który obecnie zarządza siecią światłowodową docierającą do ponad 700 tysięcy gospodarstw domowych kraju. W najbliższych latach planuje zbudować kolejne 1,7 mln łączy światłowodowych, zwiększając tym samym zasięg sieci do 2,4 mln gospodarstw domowych i biur. Łącza będą budowane przede wszystkim na terenach, gdzie dziś brakuje nowoczesnej infrastruktury.

W ramach umowy T‑Mobile zyska dostęp do całej obecnej i budowanej w przyszłości sieci Światłowód Inwestycje, na której będzie mógł oferować klientom usługi własne na terenie całej Polski.

źródło: https://firma.t-mobile.pl/dla-mediow/aktualnosci/informacja-prasowa/2021/11/t-mobile-z-drugim-najwiekszym-zasiegiem-uslug-swiatlowodowych-w-polsce.html